Projekt Pozytywne Zmiany 2011 - wyjazd integracyjny 

 
 

Informacja

    W dniu 12.10.2011r w ramach projektu POKL POZYTYWNE ZMIANY odbył się wyjazd integracyjny dla osób biorących w nim udział. Jego zadaniem było ugruntowanie wzajemnej akceptacji uczestników projektu oraz praktyczne wykorzystanie nabytych przez nich wcześniej umiejętności prospołecznych, interpersonalnych oraz z zakresu wizażu.

    Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zobaczenie znanych zabytków naszego województwa – kompleksów pałacowych w Rogalinie oraz Kurniku. Dzieł malarskich tak znanych artystów polskich jak Matejko, Malczewski, Wyspiański, Wyczółkowski oraz dzieł stworzonych przez samą naturę – prastarych dębów rogalińskich, z których najpotężniejsze mają pnie o obwodzie sięgającym 9 m oraz pięknego parku znany jako arboretum kórnickie, znajduje się pod zarządem Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk.

     Na zakończenie wyjazdu grupa miała możliwość zapoznania się z jednym z najdoskonalszych systemów filmowych na świecie - technologią IMAX. Krystalicznie czysty, mocny dźwięk, trójwymiarowy obraz oraz ogromna przestrzeń kinowa pozostawiają niezapomnianie wrażenie.

     Obecnie w ramach projektu trwa kurs zawodowy „Szkolenie kosmetyczne I stopnia oraz z zakresu stylizacji paznokci i manicure”. Grupa uczestniczek kursu ma możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu wizażu, makijażu, pielęgnacji twarzy, skóry dłoni oraz stylizacji paznokci. Kursy kosmetyczne to nie tylko lekcja stylu i urody – to również bogate źródło wiedzy i pomysłów, umożliwiających realizację własnych planów zawodowych.

     W pierwszych dniach listopada rozpoczynają się zajęcia w ramach kursu zawodowego „Konserwatora wózków jezdnych”. Udział w kursie zadeklarowało 7 uczestników projektu POZYTYWNE ZMIANY.

koordynator projektu
Sottek Elżbieta

 

Liczba odwiedzin : 2348
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Wieleniu
Osoba wprowadzająca informację : Bartosz Ciesielski
Osoba odpowiedzialna za informację : Bartosz Ciesielski
Czas wytworzenia: 2011-10-21 15:00:03
Czas publikacji: 2011-10-21 15:00:03
Data przeniesienia do archiwum: Brak